Sirikt 2015 International Conference

27th – 29th May 2015

Sirikt 2015 International Conference - 27th – 29th May 2015

Interactive three-dimensional models in addition to the learning of children with special needs

Martina Kolar, OŠ Poldeta Stražišarja Jesenice

Corinth Classroom je aplikacija, ki jo je razvil Corinth. Vsebuje lepe in zelo jasne trodimenzionalne interaktivne modele z različnih področij: biologija človeka, biologija živali, biologija rastlin ter geologija. Na osnovni šoli, kjer sem zaposlena, sodelujemo v projetku uvajanja aplikacije v šolah (Classroom Pilot). Učenci si lahko s pomočjo uporabe računalnika ali interaktivne table ogledujejo trodimenzionalne modele človeškega telesa, npr. srca, pljuč, … Modele lahko povečujejo in jih obračajo, ter si jih tako ogledajo z različnih perspektiv. Aplikacija omogoča tudi, da trodimenzionalno sliko, npr. srca projecirajo na svoje telo. Sama sem aplikacijo uporabila pri poučevanju naravoslovja v 4. razredu posebnega programa z nižjim izobrazbenim standardom, pri enoti Človeško telo . Učenci z lažjo motnjo v duševnem razvoju si s pomočjo konkretizacije npr. notranjih organov le te veliko lažje predstavljajo ter si jih zato bolje zapomnijo. Učenje poteka skozi igro, medsebojno komunikacijo in preko različnih senzornih poti.

Category: DEMO, Friday, Programme